OSUDOVÉ SEZNÁMENÍ

Lukyho jsem poprvé viděla v televizi v dokumentu Kmeny. Na první pohled jsem se do něj přes obrazovku zamilovala. Pak jsem ho jednou potkala v autobuse, okukovala ho a měla jsem motýlky v břiše celou dobu, než vystoupil. Stalo se hodně věcí, uběhla nějaká doba a já našla v nevyžádaných zprávách na Facebooku krátký pozdrav od Lukyho a nevěřila vlastním očím. Prý si mě všimnul v nějaké veganské skupině a ani sám neví, proč mi vlastně napsal. Asi si každá holka dovede představit jakej záchvat extáze následoval ve chvíli, kdy mi poprvé napsal. Hned jsme se domluvili na první schůzce, která byla 25. 5. 2016. Samozřejmě jsem mu nepřiznala, že bych o něm cokoliv věděla, a to jsem v tu dobu měla načtený všechno včetně charakteristiky jeho znamení zvěrokruhu. První rande bylo krásný a po příchodu domů jsem měla na Facebooku nádhernou zprávu o tom, jak se do mě Luky zamiloval. No není tohle osud?

Samozřejmě jsem mu nepřiznala, že bych o něm cokoliv věděla, a to jsem v tu dobu měla načtený všechno včetně charakteristiky jeho znamení zvěrokruhu.

ZASNOUBENÍ

O Vánocích toho stejného roku jsem měla pod stromečkem kromě hromady dárků od Lukyho i obálku. Když jsem jí rozbalila, rozplakala jsem se dojetím, protože v ní stálo „vezmeš si mě?“. Bylo úplně jasný, co odpovím, protože jsme oba věděli, že jsme celej život čekali až se potkáme. Trochu jsme čekali, že se budou naši známý a rodina divit, jak brzo od našeho seznámení plánujeme svatbu, ale nikdo nic takového neřekl. Asi taky cítili, že naše spojení je osudové. :) Místo zásnubních prstýnků jsme si zašli do tetovacího studia Lucky Hazzard a nechali si od našeho kamaráda Rafana vytetovat zásnubní kolečka na prsteníček. Ani jeden z nás nenosíme rádi náramky, řetízky nebo prstýnky a tak byla tohle pro oba ta nejlepší volba. Navíc, tetování se nedá sundat a tudíž má pro nás o něco větší kouzlo a význam

PŘÍPRAVY

Obřadní místo
Svatbu jsme si naplánovali na 1. června, což je den, kdy jsme spolu oficiálně začali chodit. Všem jsme to oznámili jako hotovou věc, i když jsme ještě vůbec nevěděli, kde svatba bude a zda bude ten termín volný. Naším hlavním požadavkem bylo, že chceme svatbu v přírodě. Dlouho jsme přemýšleli, kde by to mohlo být a ještě měsíc před naším datem jsme to nevěděli. Nicméně nás to neznervózňovalo, protože všechno necháváme na poslední chvíli a vždycky to dopadne nejlíp, jak může. A to byl i tenhle případ. Babička nám poradila, že kousek od vesničky, kde jsme tenkrát dočasně bydleli, je zřícenina Vrškamýk. Oba dva máme zříceniny moc rádi, a tak jsme se tam jeli podívat. To místo bylo 8 minut autem od nás a bylo naprosto dokonalé! Zříceninu kolem dokola lemoval les, bylo tam ohniště, altánek a dokonce i nádherný dřevěný most, byli jsme unešení.

Úřady
Důležitým bodem bylo vyjednat si na úřadě povolení, že tam svatbu i s hostinou můžeme mít a domluvit se se starostou, zda bude mít 1. června čas nás oddat. Na matrice byli moc vstřícní, ale na náš požadavek mít tam i hostinu se netvářili moc nadšeně a prý jsme první, kdo o něco takového žádá. Odkázali nás tedy na starostu, který to naštěstí schválil a dokonce měl i v ten den čas. Jediné, co zbývalo vyjednat, bylo, zda nás může Rafan uprostřed obřadu namísto vyměnění si svatebních prstýnků tetovat. Chtěli jsme jen strojkem obtáhnout naše zásnubní kolečka jako symbol zpečetění našeho svazku. Pan starosta si nechal čas na rozmyšlenou a nakonec s tím souhlasil a my měli obrovskou radost, že bude všechno podle našich představ.

Dekorace
Na obřad jsme si připravovali všechno sami. Vyráběli jsme si dekorace, řezali špalíčky, vypůjčili palety, použily recyklované zavařovací sklenice místo obyčejných skleniček, nakoupili dřevěné příbory a vyrobili slavobránu. Všechno jsme si tam i sami v den svatby navozili a připravili, což byla teda trochu makačka. Navíc s ohledem na to, že jsem musela myslet i na to, aby mi zbyl čas na to se namalovat, upravit a obléknout.

Pojali jsme to jako raut, hosté roztáhli deky a hodovali. Ohlasy na jídlo byly skvělé, a to i od neveganů.

Občerstvení
Jediné, s čím jsme si nechali pomoct, bylo občerstvení. Mamky, ségry, babičky a kamarádi navařili a napekli. A my jsme jim za to strašně vděční, protože jídlo bylo úžasné! Samozřejmě bylo všechno z čistě rostlinných surovin, čehož se pár lidí zaleklo, ale nikdo se nám do toho nepletl. To nejdůležitější, čímž byl svatební dort, nám dělal náš kamarád Jirka Špak, a to dokoce ve dvou provedeních – raw čokoládový dort a krémový borůvkový dort. Pojali jsme to jako raut, hosté roztáhli deky a hodovali. Ohlasy na jídlo byly skvělé, a to i od neveganů. Svatbu jsme měli bez alkoholu, což není úplně běžné a reakce na tohle rozhodnutí byly různorodé. Nicméně ani jeden nepijeme, takže nealko svatba bylo logické rozhodnutí a jak to přijmou ostatní jsme moc nezohledňovali.

Oblečení
Jelikož byla svatba v přírodě, chtěli jsme, aby se všichni cítili uvolněně. Takže dress codem bylo oblečení co nejpohodlnější a takové, které nebrání sezení v trávě nebo u ohně. Luky měl na sobě obyčejné bílé tričko, černé kalhoty, na nohách bílé vansky a na hlavě místo obvyklé kšiltovky klobouček. Mně šila šaty kamarádka Barbra Binks s jediným požadavkem, aby vypadaly jako by byly pro vílu. Boty jsem vybírala tak dlouho, až jsme nakonec šla bosa. A věneček do vlasů a svatební kytici jsme si vyráběla sama.

Fotky nám dělal úžasný fotograf Vojta Florian, který má neuvěřitelné nadání zachytit ve fotkách atmosféru, která tam panovala.
Jelikož jsme měli svatbu pod širým nebem, všichni kolem nás se strachovali kvůli počasí. My jsme ale věděli, že to bude krásný slunečný den a taky byl.

Obřad i atmosféra byla krásná. Hostů dorazilo cca 60, což byli téměř všichni, které jsme zvali. Za svědky nám šly naše milované sestřičky. A tetovací chvilka mezi proslovem oddávajícího byla velká atrakce dokonce i pro starostu, který si vyžádal i následné zaslání fotek. Náš velký den jsme si moc užili, všechno dopadlo tak, jak mělo a reakce od ostatních byly někdy až dojemně krásné.

Svatební dort: Jirka Špak
Fotografie: Vojta Florián
Místo: Vrškamýk
Doplňky: LilVil
Šaty: Barbra Binks

Na svatební video se můžete podívat zde a zde.

O autorovi

Baví mě plnit představy o dokonalé svatbě a jako dlouholetá veganka vám ukážu, jak si zařídit svatební den tak, aby kvůli němu netrpěla příroda a zvířata a zároveň jste si ho vy i vaši hosté náramně užili.

Můj příběh najdete zde >>

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..